O mnie - Historia osobista


Jestem mamą nastolatka, któremu 13 lat temu postawiono diagnozę autyzm wczesnodziecięcy. To wtedy zaczęła się moja przygoda z dietetyką. Jednak swój drugi zawód dietetyka uzyskałam dopiero w 2012 roku. Wcześniej od października 20006 roku zastosowałam u siebie a po 2 miesiącach również skutecznie u syna dietę niskowęglowodanową, antyalergiczną. Dzięki tej diecie wyleczyłam się m.in. z migrenowych bólów głowy, infekcji zatok oraz dolegliwości towarzyszących mózgowemu porażeniu dziecięcemu.
Moją pasją jest Alergologia i diety nietypowe i mało znane w leczeniu chorób zarówno te uznawane w świecie medycznym jak dieta bezglutenowa, bezmleczna, rotacyjna czy eliminacyjna jak i diety paleo, Feingolda, antyhistaminowa, dieta 5 przemian i wiele innych. Podczas konsultacji nie stosuję ich wszystkich ale podejście interdyscyplinarne w stosowaniu diety pomaga mi być elastyczną w stosunku do klientów i dostosowania diety do ich trybu życia, wieku oraz ulubionych produktów i potraw.
Z uwagi na to, że 13 lat temu rozpoczęłam stosować dietę niskowęglowodanową u mojego 4 letniego syna pod kierunkiem lekarza - pasjonatki leczenia dietą wszelkich chorób laryngologa dr. Ewy Bednarczyk Witoszek uczę rodziców małych dzieci jak stosować dietę w przyszłości przez wiele lat. Dietę w rozumieniu innego żywienia na całe życie , które pozwala nie chorować i nie wracać do chorób z przeszłości w tym alergii.
Szkolę się i dokształcam między innymi na sympozjach alergologicznych dla lekarzy, na których mogę jako dietetyk uczyć się od najlepszych specjalistów w kraju.
Propaguję wśród chorych wiedzę o tym jak uzyskać prawidłową poradę lekarską u alergologa, laryngologa i innych specjalistów.
Z uwagi na moją osobistą historię wspomagającego leczenia dietą w autyzmie, porażeniu mózgowym oraz innych chorobach nie zgadzam się z opinią środowiska medycznego, że nie istnieje możliwość leczenia lub wyleczenia chorób uznawanych obecnie za nieuleczalne.

Moje osobiste doświadczenie i odnalezienie przynajmniej kilku lekarzy w Polsce, którzy działaniami medycznymi i postępowaniem dietetycznym leczą objawy porażenia mózgowego, epilepsji nie tylko lekoopornej czy chorób towarzyszących autyzmowi oraz nawet objawów towarzyszących zespołowi Tourette'a powoduje, że nie ma dla mnie niemożliwych do leczenia chorób oraz zaburzeń.

Osobiście doświadczyłam wyleczenia się z objawów porażenia mózgowego ( bólów ścięgien Achillesa, mięśni, zaburzeń równowagi i innych ) gdyż jestem 600 gramowym wcześniakiem z 24 tygodnia ciąży. Posiadam swoją dokumentację medyczną sprzed 30 kilku lat z przeprowadzonej operacji tzw. wydłużania scięgien Achillesa oraz książeczkę zdrowia z wpisem o moim urodzeniu .
W najbliższej rodzinie pomagałam skutecznie stosować dietę niskowęglowodanową z okresowo niejadanymi zbożami , produktami mlecznymi oraz innymi produktami np. wywołującymi alergię w takich chorobach jak cukrzyca, łuszczyca . Moje doświadczenia dietetyczne zbieram od 13 lat od października 2006 roku kiedy to rozpoczęłam stosowanie diety na sobie.
Moja wiedza nie jest zgodna z oficjalnymi zaleceniami IŻŻ- Instytutu Żywności i Żywienia i nigdy nie będzie. Uważam, że dieta powinna być układana indywidualnie o czym wiedzą najlepsi specjaliści - lekarze alergolodzy. Nie powinna również być tak wysoko węglowodanowa jak twierdzi współczesna dietetyka. Do zmniejszenia ilości spożywanych węglowodanów każdy organizm się przystosowuje i nie jest to związane z żadnymi skutkami ubocznymi. Sama doświadczyłam tego okresu przystosowawczego , w którym można używać takich produktów jak wyżej węglowodanowe gryka, bataty, ziemniaki i kilka innych.
Jestem również osobą, która zawsze poleci Ci konsultacje lekarskie u wybranych specjalistów i uzyskanie diagnozy lekarskiej.

Sylwia Kowalska dietetyk  


ja pom53507822_10205481426593089_8113300755240189952_njpg