Blog osobisty

Witam 

Przedstawiam Wam mój blog dietetyczny.

Możecie na nim zapoznać się z wiedzą z zakresu takich działów medycyny jak Alergologia czy Laryngologia. 
Znajdziecie informacje jak powinna wyglądać wizyta u lekarza specjalisty z zakresu Alergologii, Laryngologii oraz jakie badania może Wam zaoferować i jak długo możecie być pod ich opieką. 
Przedstawię Wam wiedzę z zakresu stosowania diet medycznych : diety rotacyjnej, eliminacyjnej , bezglutenowej, bezmlecznej i pozostałych.
Diety specjalne jak dieta niskosiarkowa, niskosalicylanowa czy antyhistaminowa leżą także w obszarze mojej pasji jaką jest dietetyka. 
Diety nieuznawane przez oficjalną dietetykę nie wspominając już o Instytucie Żywności i Żywienia (IŻŻ) np. dieta paleo, dieta GAPS czy dieta warzywno owocowa to moje kolejne hobby. Tłumaczę zainteresowanym jak je stosować jeśli są nimi zainteresowani, jak zrozumieć ich działanie oraz dlaczego każda z nich ma swoje podstawy medyczne i uzasadnienie do ich zastosowania. 

Diagnoza u mojego syna : autyzm pozwoliła mi na wejście w świat, w którym rodzice pozostawieni w polskich warunkach sami sobie uzyskują sami wiedzę nie tylko w kwestii jak pomóc terapeutycznie swojemu dziecku ale również jak rozszerzać swoja wiedzę medyczną, która sami jesteśmy zmuszeni propagować w polskim środowisku medycznym. 

Z bezsilności i przymusu jak wielu rodziców zostałam specjalistką nie tylko od autyzmu ale od diet, leczenia alergii oraz innych chorób i zaburzeń zgodnie z kanonem medycznym stosowanym przez wybranych lekarzy specjalistów lub przez lekarzy pasjonatów, którzy bardzo często zdobyli wiedzę na podstawie swoich osobistych historii wyleczenia u siebie chorób uznawanych przez większość jako przypadki trudne lub niemożliwe do wyleczenia.

Znając i korzystając z wiedzy medycznej pragnę odpierać ataki osób zarzucających mi , że to co piszę i z czego korzystam nie jest prawdą i nie działa. 
A interesując się dodatkowo wiedzą z zakresu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM) czy dietą 5 przemian nadal uświadamiam sobie i innym, że współczesna medycyna akademicka, która swój rozwój datuje  mniej więcej od początku XX wieku dopiero przez 100 lat udowadnia tysiąclecia obserwacji medycyny chińskiej czy ajurwedyjskiej. 

Współcześnie to ukochana przeze mnie Alergologia najszybciej zbliża się do udowadniania skuteczności zaleceń takich diet jak: dieta 5 przemian, dieta bez zbóż czy nawet dieta wegetariańska. Człowiek jako organizm ma tak duże możliwości przystosowawcze, że jest praktycznie "wszystkożerny".  Nasze indywidualne predyspozycje, sposób odżywiania a także obecnie niedoceniany przebieg ciąży , z której się urodziliśmy oraz dziedziczenie po rodzicach powodują, że dieta dla każdego z nas może być indywidualna i może przez całe życie być sposobem na zdrowie. 

Sylwia Kowalska dietetyk