Alergologia - przyszłość w leczeniu chorób

Alergologia od dawna prezentuje wiedzę, która nadal jest trudna do łatwego i prostego przedstawienia jej w internecie. Zbytnie uproszczenia lub prezentowanie tylko wiedzy z zakresu alergii pokarmowych, wziewnych czy krzyżowych to margines tego ogromnego i przyszłościowego działu Medycyny. 
Właściwą diagnozą, terapią i czasem 2 czy 3 letnim leczeniem opanowuje się lub leczy całkowicie nie tylko astmę ale również epilepsję lekooporną czy objawy porażenia mózgowego oraz wiele innych chorób , które większość lekarzy nawet alergologów leczy tabletkami, antybiotykami i wciąż wmawia pacjentom, że są to choroby, które muszą nawracać. 

Alergologia  i leczenie migren, infekcji zatok, astmy czy epilepsji jest w Polsce mało popularne bo wykracza poza standarty darmowych procedur NFZ. 

Kilka lat temu miałam to szczęście, że dowiedziałam się o sympozjum alergologicznym , w którym mogłam już kilkakrotnie wziąć udział. Za każdym razem wychodzę z nich z wiedzą, która ponownie utwierdza mnie w przekonaniu, że to czego doświadczyłam 13 lat temu na sobie jest dostępne u najlepszych lekarzy alergologów w Polsce. 

Nie wszyscy oni piszą książki popularno-naukowe o których też będę wspominać w kolejnych postach ale piszą bardzo ciekawe artykuły naukowe dostępne na specjalistycznych portalach nie tylko dla lekarzy. 
Takie streszczenia artykułów będę  prezentować by obalać mity marketingowo medyczne o różnych cudownych ziołach, witaminach czy innych substancjach i pokarmach by przestrzec Was przed nowymi alergiami czy chorobami.

Cudowny lek nie istnieje a schematyczne postępowanie dietetyczne jeśli chodzi o to co spożywamy lub pijemy to pierwszy krok do wytworzenia sobie nowych chorób na tle alergii lub nietolerancji. 

Życzę miłego czytania i uśmiechu zdziwienia na twarzy gdy będę w kolejnych postach prezentować niesamowite informacje dzięki, którym możesz wyzdrowieć. 


wheat-276515_1920jpg